Školka Praha 2

Praktické informace

  • akreditovaná mateřská škola pro děti od 2 do 7 let
  • otevírací doba od pondělí do pátku 7:30 až 18:00
  • kvalifikovaný tým pedagogů
  • vlastní vzdělávací program Barevný svět
  • výpravy do lesa a za poznáním
  • podpora a rozvoj silných stránek dětí
  • angličtina běžnou součástí denních aktivit
  • rozšířená nabídka hudebních, výtvarných a pohybových činností
  • podpora přirozeného nadšení, zvídavosti a radosti z poznávání
Eda čte jesle a školka EduArt

Prostory

Školka sídlí v nově zrekonstruované budově na pražských Vinohradech. Pro děti jsme připravili prostředí, které je bohaté na podněty a současně jimi není zahlceno. Vycházíme totiž z myšlenky, že bohatství prostoru nesouvisí s kvantitou, ale s kvalitou. Funkční prostor je důvtipně členěn do pěti zón, konkrétně interaktivní, volno-činnostní, pohybové, jídelní a odpočinkové. Aby se u nás dětem líbilo ještě více, vnesli jsme do školky i kus přírody v podobě přírodních materiálů a květin.

Školka je též vybavena pomůckami, které rozvíjejí rozumové a pohybové dovednosti dětí. Veškeré hračky jsou ze dřeva či certifikovaných plastů a využíváme též pomůcky Montessori, které vzbuzují dětskou zvídavost.

Ceník

Ceny jsou uvedeny za měsíc bez stravného

Ceník platný od září 2022

Docházka
Půldenní do 13:00 h
Standard do 15:30 h
Komplet do 18:00 h
5 dní/týden
13 500 Kč
15 500 Kč
17 500 Kč
4 dny/týden
12 000 Kč
14 000 Kč
16 000 Kč
3 dny/týden
10 500 Kč
12 500 Kč
14 500 Kč

Stravné

Celodenní stravné 130 Kč/den
Půldenní stravné 110 Kč/den

Lidé

Veronika Maukšová

Veronika Maukšová

zástupkyně ředitelky

Od mládí jsem v obrysech věděla, co chci v životě dělat. Pedagogiku jsem proto začala studovat už na střední škole a později ve studiu pokračovala i na škole vysoké. Mám zkušenosti se vzděláváním dětí napříč věkovými kategoriemi, nakonec jsem se ale rozhodla působit tam, kde to všechno začíná. Nedokážu si totiž představit více naplňující povolání, než učit malé děti hodnotám a přirozenou cestou jim ukázat, že jsou spolutvůrci tohoto světa. V tomto duchu vychovávám i svou dvouletou dceru, která je mi inspirací a světlem.

Ester Kaštánková

Ester Kaštánková

vedoucí učitelka

Práci s dětmi různých věkových kategorií se věnuji již 9 let. Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku a učila jsem děti ve školkách i na základní škole. Mám zkušenosti s vedením zájmových aktivit jak v České republice, tak Anglii. K dětem uplatňuji trpělivý, respektující přístup a vnímám trávení času s nimi jako vzájemně obohacující. Mým největším zájmem je hudba, zejména hra na klavír a flétnu.

PH4B9695

Petra Majerová

učitelka

Jsem maminkou malého rošťáka, který mě obohacuje a inspiruje každým dnem. Již během studia sociální práce na VOŠ a VŠ jsem byla v kontaktu s dětmi, zejména v rámci školní praxe. Dále jsem vedla taneční kroužky pro mládež, pracovala v dětské skupině a mateřském centru. Vystudovala jsem předškolní pedagogiku a snažím se vzdělávat prostřednictvím různých pedagogických kurzů. Jsem také logopedickou asistentkou. Mám ráda hlavně tanec, ale také hudbu a výtvarné činnosti, kterým se snažím věnovat i při práci s dětmi. Řídím se mottem Nejen my učíme děti, ale i děti učí nás.

PH4B9792

Nikola Helšusová

učitelka

Mám ukončené studium na střední škole pedagogické a dále pokračuji ve vzdělávání na Západočeské univerzitě v Plzni v oboru výtvarné výchovy a výchovy ke zdraví. Práce s dětmi mě provází už od mých 15 let, kdy započaly mé studijní praxe v mateřské škole a ve školní družině. Účastnila jsem se letních táborů jako praktikantka a později jako vedoucí oddílu. Obdivuji děti a jejich specifický pohled na svět. Mým cílem je tento pohled co nejdéle udržet a stále rozvíjet, řešit trable s úsměvem a nepřestávat si hrát.

Adela Hanusova

Adéla Hanušová

učitelka

Vystudovala jsem střední školu pedagogickou, na kterou nyní navazuji studiem oboru speciální pedagogiky na vysoké škole. Dosavadní praktické zkušenosti jsem získávala jak v mateřských školách, či školní družině, tak v dětských domovech a denním stacionáři. Pracovala jsem nejen s dětmi intaktními, ale i s těmi, které vyžadují určitou formu podpory. Práci s dětmi vnímám jako oboustranné obohacování. Jsou pro mě zdrojem inspirace a obdivuji na nich jejich bezprostřednost. Miluji hudbu, zajímám se o psychologii, ráda čtu knihy a trávím čas v přírodě, nejlépe s pejskem po boku.

PH4B9823

Victoria Burton

rodilá mluvčí

Jmenuji se Victoria a jsem z Velké Británie. Žiji v Praze téměř 8 let a mnoho z těchto let jsem strávila prací s dětmi všech věkových kategorií při výuce angličtiny a umění. Své první zkušenosti s dětmi jsem poprvé získala jako behaviorální terapeut pro autistické děti, což ve mně vyvolalo zájem o komunikaci s dětmi obecně. Ráda motivuji děti k vyjadřování pomocí umění, představivosti a her a povzbuzuji je, aby se zajímaly o přírodu a svět kolem nich.

Jitka Hadravová

Jitka Hadravová

hospodyně

Jsem matkou již dospělé dcery, ale doba, kdy jako malá objevovala svět, byla nejkrásnější. A to je důvod, proč již sedmým rokem pracuji pro ty nejmenší a jsem mezi nimi šťastná. Ve volném čase čtu, pěstuji orchideje, v létě na chalupě bylinky a toulám se po lese.

Nikoleta Demčáková

Nikoleta Demčáková

pomocná asistentka

Jsem původem ze Slovenska a do Prahy jsem přijela v roce 2016. Dokončila jsem studium oboru psychologie na University of New York in Prague. V rámci odborné stáže ve školce EduArt jsem zjistila, že práce s dětmi je to, co mě v životě naplňuje. Děti jsou pro mě zdrojem nekonečné energie, pozitivity a tvořivosti, protože každý den strávený s nimi je jedinečný. K mým zálibám patří kreslení, focení, čtení knih a procházky s mým pejskem.

Projekty